Slitky mívají výrobní čísla. Proč je některé mají a jiné ne?
V první řadě je potřeba rozlišovat zlato a stříbro. Investiční zlato, tak jak ho uvádí česká legislativa (paragraf 92, zákon 235/2004 Sb.) musí být číslované s ryzostí min. 995 a musí mít označení výrobce, ryzosti a hmotnosti. Toto veškeré zlato, které nabízíme splňuje a zároveň je osvobozeno od DPH.
V případě investičního stříbra česká legislativa tento pojem nijak neupravuje. Výrobci slitky často číslují pouze pro své interní účely (evidence, pojištění apod.).
Všechny stříbrné slitky jsou označeny výrobcem, ryzostí a hmotností.
Co se týká mincí, tak ty jsou ve většině případů zákonným platidlem dané země a nejsou číslovány.

Proč jsem ke svému stříbru neobdržel certifikát pravosti? Proč jej některé výrobky mají?
Certifikát (kartička firmy) bývají časté u investičního zlata. Tam to vzhledem k vysoké ceně a povinnosti číslování dává smysl.
Co se týká certifikátů u stříbra, tak se až na vyjímky (např. u limitovaných mincí/slitků v kvalitě proof) žádný nevydává.

Stříbrné investiční 1 oz mince ("obyčejné - nejlevnější" tj. maple, eagle, philharmonik, kangaroo, kruger) se každá razí v nákladech desítek milionů ks ročně, není možné je číslovat nebo ke každé dát certifikát - dodávají se v bednách po 500 ks. Tím že jsou zaměnitelné a levné postrádá certifikát smysl, resp by stála každá mince výrazně víc.
U mincí je jediným a nejlepším "certifikátem" samotná ražba, kterou je téměř nemožné padělat. Mince mají ochranné prvky  a vzhledem k tomu, že je to téměř vždy  legální platidlo je chráněno proti padělání zákonem. Ražba má ochranné prvky, které lze vždy porovnat s detailní fotografií od výrobce.
Pokud výrobce dodává certifikát, pak jej i my vždy předáváme se zbožím.

Dokážete dodat mince za cenu stříbra? Proč jsou vždy o tolik dražší?
Bohužel takovou cenu neumí nikdo. Cena investičních mincí reflektuje cenu Ag na burze, což je aktuálně cca 540 kč/oz. Tato cena se musí navýšit o nominální hodnotu (např. 1,5 EUR, 5CAD...), náklady mincovny na ražbu, obaly, dopravu, skladování a marži výrobce a distributora a z toho všeho ještě 21% DPH (záleží na režimu prodeje). Jestliže někdo nabízí mince za cenu stříbra na burze, pak se s největší pravděpodobností nejedná o nové mince, ale mince pořízené z výkupu nebo v době výrazně nižší ceny, proto doporučujeme opatrnost.
Nejlepší ceny jsme schopni Vám nabídnout, pokud vezmete např. celou bednu 500 ks mincí. Tam se cena určuje na základě aktuální ceny Ag.

Dokážete dodat zboží, které nemáte skladem?
Obecně řečeno ANO. Je potřeba poptat druh a množství na info@cpmetals.cz
Zboží Vám obratem naceníme a zjistíme aktuální dostupnost (obvykle do týdne).

Kdy mi pošlete zakoupené mince?
Obvykle druhý den po obdržení platby. Pokud je zásilka na dobírku pak obvykle druhý den od objednání.

Můžeme zboží společně zkontrolovat na Puncovním úřadě?
Nemáme co skrývat, proto jsme u puncovního úřadu (PÚ) zaregistrování jako obchodníci s drahými kovy. PÚ může anonymně provádět nákupy a kontrolu našeho zboží. Nejsme anonymní prodejci, ke zboží obdržíte doklad o nabytí (fakturu). Pokud chcete, můžete přesto sami donést zboží ke kontrole na příslušný úřad. Musíte si uvědomit, že náš čas něco stojí, proto pokud chcete naši osobní přítomnost na PÚ, pak musí být služba zpoplatněna.

Vyhrál jsem vaše aukce, jak to uděláme s dopravou když je nouzový stav.
Standardně zasíláme Českou poštou nebo Zásilkovnou. V případě, že zvolíte osobní odběr v Pardubicích, pak je potřeba se s námi domluvit na čase předání.
Je zakázaný maloobchodní prodej, ale výdej zakázek objednaných online (eshop, email, Aukro) je zcela legální a možný osobně a to včetně platby v hotovosti.
Máte nějký doklad o koupi zboží?
Ano. Jsme povinni vést účetnictví/daňovou evidenci. Pro Vás pak vystavujeme fakturu. Ke zboží tak máte doklad o nabytí. Při následném prodeji však tento doklad není potřeba, ani nijak nepřidává na hodnotě zboží.

Jste plátci DPH? Vystavíte daňový doklad s vyčíslenou DPH?
V tuto chvíli nejsme plátci DPH. Jimi se staneme od 1.3. 2021. Od té doby bude naše zboží prodáváno s DPH.

Platí se ještě daň, když vyhraju aukci?
Pro Vás je cena konečná přesně ve výši uvedené zde na webu, případně na konci aukce. Podle aktuálních podmínek je ještě potřeba počítat s poštovným - to je vždy transparentně uvedeno u nabídky.

Měl bych zájem o větší množství, uděláte mi cenu?
Pokud poptáváte větší zakázku, napište nám na info@cpmetals.cz . My poptávku posoudíme, naceníme a ozveme se Vám. V případě velkých objednávek umíme poskytnout slevu z ceny uvedené zde na webu. Slevu však nelze nárokovat.

Je zboží originálně zabaleno?
Ve většině případů ano. Kusové mince jsou baleny v kapslích. Poskytujeme originální tuby a boxy od výrobců. Slitky bývají vakuově baleny v silné folii. Většina zboží je v originálním obalu ještě zatavena do folie. Zejména v zimním období je vhodné nejprve nechat zásilku v teple ohřát a poté vybalit - vyhnete se tak orosení kovů.

Kontakt výkup

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů zadaných do formuláře za účelem reakce provozovatele webu na odeslanou zprávu.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.