Investiční zlato a stříbro

Z médií často slyšíte o skvělých investicích, spořících účtech, bitcoinu, dluhopisech, méně často pak o drahých kovech. Co také často nezmiňují je míra inflace v porovnání s úroky (výnosy) které Vám tyto nástroje přinesou.

V současné době jsme ve stavu, kdy je úroková sazba na účtech na minimálních hodnotách a několik procent pod inflací - peníze Vám tak ze spořících účtů "neviditelně" mizí. Ony nemizí, jen ztrácí svou kupní sílu.

Bitcoin a další kryptoměny je skvělý nástroj jak rychle zbohatnout (doslova přes noc), ale stejně rychle o vše přijít. Své místo v portfoliu jistě najde, ale spíš jen pro nadšence, kteří překonají vstupní bariéru a jsou dostatečně smíření s riziky.

Nemovitosti jsou historicky velmi předražené a v současné chvíli je tak vhodná doba k nákupu drahých kovů, které jsou relativně podhodnocené vůči ostatním možnostem. Drahé kovy nesou minimální riziko volatility, úplné ztráty hodnoty, poškození. Jako jeden z mála investičních nástrojů je zcela přenositelný, trvanlivý neomezenou dobu, dělitelný bez ztráty hodnoty, anonymní a ověřený po tisíce let (několika krizemi a reformami). Drahý kov, který máte u sebe nenese riziko protistrany (banka, stát a další), funguje i offline bez elektříiny (kryptoměny a účty v bance ne).

Investování do zlata

Investiční zlato je osvobozeno od DPH a může uchovat i velké hodnoty v relativně malém množství - není tedy výrazně náročné na skladování. Začít s investováním do zlata tedy můžete kdykoli - stačí jen najít toho správného investičního partnera. Ideálním partnerem pro investování je ten, kdo poskytne kvalitní služby za dobrou cenu. 

Investování do stříbra

Stříbro má oproti zlatu sice několik nevýhod, ale v mnoha ohledech ma větší potenciál zhodnocení než zlato. Je tedy z našeho pohledu rizikovější investicí, ale s možností zisku adekvátního tomuto riziku. Pokud už se k investici do stříbra rozhodnete, platí stejně jako u zlata, že základ je co nejvýhodněji nakoupit co největší množství. V tom Vám rádi budeme tím správným partnerem.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting